Головна

Фотогалерея

Тиждень психології Семінар на тему: Робота з дітьми з особливими потребами Семінар з підвищення кваліфікації Семінар вихователів

Головна » Тренінги » Знати, щоб жити!

"Знати, щоб жити!"

Мета: поглибити знання про ВІЛ/СНІД. Формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.
Час: 1година.
Поняття: ВІЛ, СНІД, шляхи передачі, ризик зараження, толерантність, стигма, дискримінація.
Матеріали: маркери, аркуші паперу А4, А3, А1; плакати, стікери, клей, ножиці, скотч.

Хід заняття
Вступ. Привітання учасників, оголошення теми й мети заняття.
Знайомство. «Мене звати… Не хочу хвалитися, але я…»

Вправа «Міфи й факти про ВІЛ/СНІД»
Учасникам зачитують твердження про ВІЛ/СНІД і пропонують вказати, чи правильні такі твердження:
1. Віл-це вірус, що спричиняє СНІД (ф).
2. Можна інфікуватися ВІЛ, випивши зі склянки, якою користувався ВІЛ-інфікований (м).
3. ВІЛ через дружній поцілунок (м).
4. Можна інфікуватися ВІЛ при переливанні неперевіреної крові (ф).
5. Людина-носій ВІЛ може інфікувати свого сексуального партнера (ф).
6. Уживання алкоголю може підвищити ризик інфікування ВІЛ (ф).
7. Комарі можуть переносити ВІЛ (м).
8. Використання одноразових шприців може захистити від ВІЛ-інфекції (ф).
9. Використання презервативів під час статевих контактів може зменшити ризик ВІЛ-інфекції (ф).
10. Можна інфікуватися ВІЛ через сидіння на унітазі (м).
11. Більшість людей, інфікованих ВІЛ, становить загрозу для суспільства (м).
12. ВІЛ-кінцева стадія захворювання на СНІД (М).
13. СНІД - це респіраторна хвороба (застуда) (м).
Міфи: 2,3,7,10,11,12,13
Факти: 1,4,5,6,8,9.


Вправа «Ситуації ризику»
Мета: розглянути ситуації з життя людей, їхній ризик інфікуватися ВІЛ і можливі шляхи запобігання цьому.
Матеріали: 6 ситуацій на стікерах, плакат із зображенням шкали.
Хід гри
Учасники діляться на 3 групи (за принципом:ранок, день, ніч). Кожна група одержує по 2 ситуації. Обговорюють і пропонують свій варіант поведінки у певній ситуації.
Перша група
1. Твоя найкраща подруга зробила татуювання й підбиває тебе (у неї залишилися голка й фарба). Але попередила: якщо відмовиш, вашій дружбі край.
2. На вечірці вам пропонують спробувати наркотик, від якого ти, як кажуть, одержиш велике задоволення. Кількість шприців менша, ніж кількість оточуючих. Тому комусь доведеться скористатися зужитим шприцом.
Друга група
1. У парку є фонтанчик для питної води. Чи можлива передача через нього ВІЛ-інфекції?
2. Ви з подругою завжди плавали в басейні. Потім довідалися, що там займалися ВІЛ-інфіковані. Чи є ризик зараження?
Третя група
1. На прийомі в лікаря вам пропонують зробити щеплення простерилізованим шприцом (одноразові закінчилися). Ваші дії. Чи є ризик заразитися?
2. ви завжди купували пресу в тому самому кіоску, але довідалися, що продавець – ВІЛ-інфікований. Чи є ризик заразитися? Чи купуватимете ви й надалі газети в цьому кіоску?


Гра «Автограф» (7 хв)
Мета: показати швидкість поширення ВІЛ-інфекції, а отже, і необхідність знання учнями шляхів зараження й методів захисту від ВІЛ.
Хід гри
Учасникам роздаються аркуші. За 1 хв кожен повинен зібрати на них якнайбільше автографів.
Потім учасники шукають на своєму аркуші крапку (той, хто взяв автограф носія цієї інфекції), повідомляєте, що вони теж «інфіковані».
Висновок: так само швидко поширюються ВІЛ та інші ІПСШ , якщо люди не захищаються від них.
Потім необхідно запитати, в кого з «інфікованих» був зелений (рожевий) аркуш). Їм повідомляють, що їм поталанило. Вони вміло захищалися від інфекцій і тому не заразилися.


Колаж «ВІЛ – ступінь ризику»
Учасники поділяються на 3 групи за принципом кольору: червоний, синій, зелений. Кожній групі дається аркуш паперу А3, маркери, вирізки з газет, журналів, клей.
Завдання: протягом 7-10 хв необхідно створити колаж «ВІЛ – ступінь ризику» (збірний плакат). Потім кожна група отримує індивідуальне завдання.
Перша група – шляхи передачі й ступінь зараження ВІЛ-інфекцією(100%, 50%,0%).
Друга група – скласти пам'ятку «Як себе вберегти».
Третя група – придумати сценку «Ставлення до ВІЛ-інфікованого в реальному житті».
Потім групи (спікер) проводять презентацію своїх напрацювань. Триває обговорення. Після завершення вправи діти одержують пам'ятки.
Віл-інфекція не заважає дружити!


Робота в групах «Серце друга»
Мета: виробити практичні навички.
Хід вправи
Учасники діляться на 3 групи за принципом:повітря, сонце, вода.
Кожна група одержує ситуацію й аркуш паперу (одна із частин серця).
Завдання: необхідно прочитати ситуацію, обговорити її у групі, а потім на серці написати, яку можна надати допомогу, підтримку.
Від групи виступає спікер і кріпить серце на дошку. Обмін думками. Підсумки роботи: про що говорили на тренінгу.


Ти не заразишся, якщо будеш дотримуватися простих правил безпеки, навіть якщо у твоїй школі є хтось ВІЛ-інфікований
Елементарні правила безпеки

• Будь обережний! Ніколи не грайся шприцами, які випадково знайшов на вулиці, й навіть не торкайся їх.
• Якщо ти випадково вколовся знайденим шприцом, негайно скажи про це дорослим.
• Уникай контактів із чужою кров'ю. Якщо все-таки це трапилося, добре промий шкіру проточною водою й негайно скажи про це дорослим.
• Стеж за тим, щоб медпрацівник, який тебе обслуговує, використовував гумові рукавички й одноразові шприци.
• Уникай незахищених статевих контактів.

Інші тренінги:

"Так - здоров'ю, ні - залежностям"
"Проблема підготовки молоді до сімейного життя"